2012. máj 12.

DaRuN Püspökladány futói a gyulai IV. Várfürdő Félmaratonon

írta: Futó Daru S.E.

2012. május 12-én tikkasztó hőségben ( 36 C –ot mutatott a futás ideje alatt a városközpontban elhelyezett hőmérő ), a déli órákban rendezték meg a IV. Várfürdő Félmaraton és Váltófutást Gyulán.  A versenyen a profik mellett amatőrök, kerekes székesek és sérült gyermekek is részt vettek.Rekord számban érkezett nevezés, több mint félezer egyéni indulót regisztráltak, kétszázan a 21 kilométeres távra vállalkoztak, míg közel ötven váltó is regisztrált. A nevezésekből befolyt összeget az Összefogás a Sérült Gyermekekért Közhasznú Egyesületnek utalták.A futás útvonala egy hét kilométeres kör volt, melynek különlegessége, hogy az útvonala a gyönyörű belvároson, a vár mellett és a várfürdő területén is keresztül vezetett. Püspökladányból a DaRuN színeiben négyen indultunk a versenyen, a 21 km-es félmaratoni távon. Keller Elek és Földvári Zoltán a tűzoltó kategóriában indultak, Elek a 36 fokos melegtől  sem zavartatva kategóriájának győztese lett, Földvári Zoli pedig a nyolcadik helyen ért célba. Rácz Krisztián és Földesi Csaba a félmaraton abszolút kategóriájában a 154 induló közül a 23. illetve 113. helyezést érték el. Az eseményről készített videófilmünket mutatjuk be az alábbiakban: