2015. már 24.

Négy nap alatt 194,2 kilométer: körbeértek a püspökladányi szupermaratonisták

írta: Futó Daru S.E.

Balaton Szupermaraton

A Spuri Balaton Szupermaraton négynapos versenytávján - március 19. és 22. között - négy nap alatt 194 kilométert és 200 métert teljesítettünk. 840 futó nevezett a négynapos tókerülésre, csaknem százan futottak csapatban, de a többi versenyszámmal együtt 2000 felett volt az összlétszám.

A verseny előtt, már a rajtcsomag átvételekor éreztük mindketten egyaránt a verseny előtti izgalmakat (a regisztráció során volt egyéb kellemetlenségünk is, de fátylat rá, legyen az már a múlté!), alig vártuk, hogy eldördüljön a startpisztoly, és átadhassuk magunkat a futás okozta gyötrő élvezetnek.

Az első nap, vidám, napsütéses hangulatban ( és elég jól bemelegítve, hiszen kb. 1500 métert cipeltük kb. 20 kg-os táskáinkat) vágtunk neki a Fonyódig tartó távnak. Megbeszéltük Elekkel, hogy mindketten a saját tempónkban haladunk, nem várjuk egymást. És ez így is történt ahogy elterveztük, Elek végig tartotta a kb. 5,2 perc/km, én pedig a 6 perc/km sebességet a verseny folyamán végig.

A második nap Fonyódról rajtolt, s a mezőny ideálisnak mondható, napsütéses időben a Spuri Öböl Félmaraton résztvevőivel együtt ért Szigligetre, ahol a vár oldalában várt ránk az ünneplők serege. A négynapos tókerülő futóverseny, a Spuri Balaton Szupermaraton mezőnyének a második napon a leghosszabb távval kellett szembenéznie, a pontos táv Szigligetig 52,9 kilométer volt.

Pénteken a harmadik napjához érkezett a Szupermaraton, az idő most már talán túl meleg is volt, pláne egy márciusban szokásoshoz képest. A hőmérő higanyszála húsz fokig is felkúszott! A csütörtökön indult négynapos tókerülés, a Spuri Balaton Szupermaraton mezőnye szombaton a badacsonytomaji MOL-kút és a balatonfüredi Tagore-sétány között 43,6 kilométert teljesítette.

Balatonfüredről indult az utolsó nap. 49,5 kilométer volt a napi táv, számottevő szintemelkedéssel, s az elmúlt három nap fáradalmait is cipelnünk kellett.

Ha többen sántikálva is, s néhányan a négy nap terhét az arcukon viselve értek célba, de a Spuri Balaton Szupermaraton teljesítői mindannyian örömet érezhettek március 22-én.