2013. sze 16.

Balkán Bajnokságon a püspökladányi futók

írta: Futó Daru S.E.

1236892 543878575685682 798224441 nRangos sportesemény helyszíne volt vasárnap Nagyvárad központja, ahol a városi futónap (Oradea City Running Day) alkalmával az idei félmaratoni Balkán Bajnokság résztvevői is rajthoz álltak. Nyolc ország legjobb férfi és női futói versengtek egymással, miközben a romániai atléták az országos bajnokságon bizonyíthattak.

A futók Ilie Bolojan polgármester startpisztoly-lövésére vágtak neki a 21 km-es távnak, akiknek hosszú volt a félmaratoni táv, azok a 10,5 km illetve az 5 km-es versenyen tehették próbára kitartásukat.

A verseny szervezője az Xterra Sport Sportklub nagyon jó hangulatú versenyt szervezett, melyhez hozzájárult a remek helyszín, a szép környezet, amely miatt is már megérte eljönni a versenyre. A versenyközpont a Szigligeti színház előtti téren lett felállítva és a verseny útvonala sem volt mindennapi, hiszen a Sebes-Körös partján a színháztól az Észak-Őssiben épült hídig lett kijelölve.

Az erős nemzetközi mezőnynek is köszönhetően sok remek futó érkezett a versenyre ami meg is látszott az eredményeken. Futó Daruk is sokat köszönhettek az erős mezőnynek, mivel mindannyian szuper időket futottunk, sokat javítottunk legutóbbi versenyeredményünkön.

A félmaratoni távot teljesítő püspökladányi futók: Károlyi Anikó, Keller Elek, Keller Péter, Rácz Krisztián, Molnár Zoltán, Zséder Zsolt, Csató Ferenc

10,5 km-t teljesítő püspökladányi futók: Felföldy Vivien, Lévai István

A legnagyobb érdeklődés a jótékonysági futást kísérte, melynek püspökladányi résztvevője is volt Kellerné Keserű Magdolna személyében. Ennek során a félmaratoni táv negyedét, 5 kilométert kellett lefutni.

A verseny után mindenki győztesnek érezhette magát, hiszen mindenki teljesítette az önmaga elé kitűzött célt.