2013. máj 12.

Futás és frissítő borozás a Borvidék félmaratonon

írta: Futó Daru S.E.

931369 466522750089203 1940405386 n

2013.május 11-én 4.alkalommal rendezték meg Szekszárdon a Borvidék Félmaraton elnevezésű futóversenyt.

A püspökladányi Futó Daruk közül Molnár Zoltán és Lévai István vállalta be ezt a kihívást. A három választható táv közül (6,2; 17,1; 23,35) mindketten a leghosszabb távon indultak.

971524 466598626748282 1315598842 nA verseny domborzati viszonya mindig is különleges kihívást jelentett a hosszútávfutóknak. Ez ebben az évben is így volt, a szervezőknek sikerült kijelölni az eddigi legnehezebben teljesíthető pályaútvonalat, amely az eddigiekhez képest nemcsak hosszabb, de sokkal embert próbálóbb volt. A rendezvény számára választott "Borvidék" név nem csak a környezetre utal. Szekszárd híres borászai partnerként működtek közre a verseny során, frissítőként kínálva termékeiket, továbbá a befutócsomagoknak is elmaradhatatlan részét képezte egy-egy kiváló minőségű szekszárdi bor.

A verseny fantasztikus hangulata, a precíz, nagyszerű szervezés és a gyönyörű táj felejthetetlen élményt jelentett mindkét futó számára.

Eredmények: A hosszabbik távot-amely közvetlenül a verseny előtt tecnnikai okok miatt  23,35km-ről 24,2 km-re módosult- 717 versenyző teljesítette. Molnár Zoltán nagyszerű futással az abszolút 67.helyen végzett 02:00:03-as  időeredménnyel, Lévai István pedig a 391. helyen zárt 02:33:44-es időeredménnyel.