2014. máj 09.

Megvédte bajnoki címét Keller Elek a gyulai félmaratonon

írta: Futó Daru S.E.

10155412 284817618352254 7486983019406348661 n

Az Összefogás a Sérült Gyermekekért Közhasznú Egyesület által szervezett program legfőbb célja, hogy a sporteseményből befolyt összegek segítségével támogassák a sérült gyermekeket, fiatalokat, emellett a szervezők szeretnék népszerűsíteni az egészséges életmódot, illetve – mivel rengetegen neveztek más településekről is – bemutatni Gyula nevezetességeit.

A „Fuss a sérült gyermekekért!” VI. Várfürdő félmaraton és váltóversenyen 7 km-es és 21 km-es távokon mérhette össze erejét a közel ezer nevező. A futás útvonalának különlegessége, hogy az útvonala a gyönyörű belvároson, a vár mellett és a várfürdő területén is keresztül vezetett.

A versenyzőknek nemcsak a távval, hanem a fülledt meleggel is meg kellett küzdeniük. A futók között a kerekes székes versenyzőknek is szurkolhatott a népes nézősereg. A rajt után a sérült gyermekek is futhattak egy kisebb távot, amelyet nagy lelkesedéssel teljesítettek. A nap folyamán a versenyre kilátogatókat és a résztvevőket folyamatos programok várták.

Futó Daru S.E. eredmények:

Püspökladányból a Futó Daru S.E. színeiben hatan indultak a versenyen, kiemelkedő eredményt ért el Sinkó Éva, aki 7 km-en 4. helyen ért célba illetve  Keller Elek futótársunk, aki tűzoltó kategóriában indult és 1:23:42-es nagyszerű időeredménnyel kategóriájának győztese lett.