2014. ápr 15.

Nagyhegyesi futóünnep

írta: Futó Daru S.E.

Április 12-én, szombaton szokatlanul nagy volt a sürgés-forgás Nagyhegyes kiserdei szabadidőparkjában. 8 órától folyamatosan érkeztek autókkal, kerékpárokkal a vendégek Hajdúszoboszlóról, Debrecenből, Hajdúböszörményből, Püspökladányból, Balmazújvárosról, Hajdúhadházról, Hortobágyról és olyan távolabbi településekről is, mint Tarcal, Szolnok, Vecsés, Miskolc, Budapest, Budaörs. Azért jöttek, hogy a helyi lakosokkal együtt - kb. 200-an - fussanak 3 – 13 vagy 21.2 km-t.

kráter tóKráter tó

Az esemény nevében a kráter kifejezés a Nagyhegyes határában lévő Kráter-tóra utal, melynek földsáncán a 13- és a 21.2 km-es távok útvonalai végigvezették a futókat. Ily módon is állítottak emléket a szervezők az 1961. augusztus 23-i emlékezetes gázkitörésre.
A Kráter-tónál 2006-ban egy közkedvelt kirándulóhelyet alakított ki Nagyhegyes Önkormányzata.

DSCF6862A Futó Daru S.E. hat fővel (Kellerné Keserű Magdolna, Csató Ferenc, Rácz Krisztián, Keller Elek, Makai István, Futó Gergely ) képviselte Püspökladányt ezen a nagyszerű - ladányi sikereket hozó - versenyen. Három km-en a kategória abszolút 3. helyezését érte el Futó Gergely, illetve 21,2 km-en Keller Elek futótársunk pedig a kategória győztese lett!