2012. aug 20.

Karneváli terep-félmaraton

írta: Futó Daru S.E.

DSCN7441Képen balról jobbra Zséder Zsolt, Molnár Zoltán, Rácz Krisztián, Lévai István, Lévai Zsombika látható.

Hétvégén a DKM által szervezett, az erdőspusztai arborétumban megtartott futókarneválon vettünk részt és bátran  mondhatjuk, hogy egy sikeres, hangulatos futóhétvégét tudhattunk magunk mögött.

A résztvevők száma a Terep-Félmaraton, Terep-negyedmaraton és Terep Minimaraton versenynapján megközelítette a 300 főt.

Aki részt vett valamelyik versenyszámon az tapasztalhatta, hogy nem volt túlzás a rendezvény helyszínének dicsérete, nagyon szép helyszínt választottak a futókarnevál szervezői, hiszen  az Erdőspusztai Arborétum természetvédelmi területe, botanikai ritkaságai, a gondozott park felejthetetlen élményt  tárt mindannyiunk elé. A pálya útvonala meglepett minket, szokatlan volt a számunkra a sok emelkedő, bucka, amivel sokat küszködtünk, de a végén mikor célba értünk, nagyon jó érzés volt, hogy ezt a pályát is teljesítettük.

orult futas terkepTerep-félmaraton útvonala

A Daru Futók négy fővel voltak jelen a versenyen Zséder Zsolt, Lévai István a terep – negyedmaraton, Molnár Zoltán, Rácz Krisztián a terep-félmaraton távját teljesítették.  A terepfutás szerelmeseinek igazán befűtött a napocska, megint 30 fok feletti hőmérsékletben kellett teljesíteni a távot így a nyári kánikulában mind két táv teljesítése elismerést érdemel.